Novak Đoković három játszmában, 6:2, 1:6, 6:3 arányban kikapott a világranglista 140. helyén álló Martin Kližantól a barcelonai salakpályás férfi tenisztorna második fordulójában. A szlovák versenyző négy vereség után először verte meg a korábbi világelsőt, aki jelenleg 12. a világranglistán.

A szerb teniszező számára nem indult jól a meccs, hiszen rögtön az első adogatását elveszítette, majd alig több mint fél óra alatt az első szettet is (2:6). A második játszmában Đoković szűk harminc perc alatt egyenlített (6:1). A döntő szettben 4:3-as vezetésénél Kližan ismét elnyerte ellenfele adogatójátékát, s utána megnyerte a találkozót.

A 12-szeres Grand Slam-győztes Đoković hosszú kihagyásából visszatérve továbbra is csak árnyéka önmagának, a tavalyi wimbledoni bajnokság óta egyetlen tornán sem jutott el a negyeddöntőig.

Az elmúlt időszakban három tornán is megtörtént vele, hogy nem sikerült túljutnia az első akadályon: Indian Wellsben a japán Daniel Tarótól veszített, Miamiben pedig Benoit Paire győzte le, most pedig a barcelonai tornán búcsúzott az első mérkőzésén.