Györe László visszatérése a teniszpályára remekül sikerült: a zentai játékos vállsérülés miatt kénytelen volt kihagyni néhány tornát, azonban az isztambuli 250-es ATP-tornán már elindult, s az első fordulóban az üzbég Gyenyisz Isztomin felett aratott győzelem után szerdán folytatta a sorozatot. Ezúttal az olasz Andreas Seppi ellen nyert 6:3, 6:7 (4-7), 6:3-ra, így bejutott a legjobb nyolc közé.

A világranglista 110. helyén Györe a harmadik kiemelt Seppi elleni mérkőzés elején nem találta a ritmust, így az első három játék során kétszer veszítette el adogatójátékát, s Seppi gyorsan 3:0-s előnyre tett szert. Györét ez egyáltalán nem zavarta, s zsinórban hat (!) játékot nyert a világranglista 48. helyén álló olasz játékos ellen, így 36 perc után 6:3-ra megnyerte a játszmát, amelyben ő kétszer, Seppi pedig háromszor veszítette el az adogatójátékát.

A második szettben Seppi 4:3-ra vezetett, és két break-labdája is volt, azonban Györe mindkettőt hárította, igaz, a nyolcadik játékban ugyanígy tett az olasz is, így Györének sem jött össze a break. A játszma a rövidítésben dőlt el, amely igencsak izgalmasra sikeredett. Az első pontot Györe nyerte, utána Seppi 5:0-s szériája következett, majd Györe nyert sorozatban három pontot. Seppi 5:4-es vezetésénél Györe kétszer adogathatott, de mindkét pontot elveszítette, így az olasz játékosé lett a szett.

A döntő játszma elején Györe megnyerte a saját adogatójátékát, majd Seppiét is, azonban utána rögtön el is veszítette a sajátját. A két játékos fej-fej mellett haladt, mindenki nyerte a saját adogatójátékát, egészen Györe 4:3-as vezetéséig, amikor Seppi a saját szervája után csak egy, Györe pedig négy pontot nyert, így 5:3-as előnyre tett szert. A kilencedik játékban Györe akarata érvényesült, aki az első mérkőzéslabdát kihasználta, s bejutott a negyeddöntőbe.

A négy közé jutásért a zentai teniszezőnek az argentin Marco Trungelliti és az olasz Paolo Lorenzi mérkőzés győztesét kell felülmúlnia.