A harmadik után az ötödik kiemeltet is legyőzte Györe László az Isztambulban zajló salakpályás 250-es ATP-tornán, így bejutott az elődöntőbe. Györe a negyeddöntőben óriási csatában, 196 perces mérkőzésen 6:7 (5-7), 7:5, 7:6 (7-3) arányban nyert az olasz Paolo Lorenzi ellen. A világranglista 110. helyén álló Györe a nyolcaddöntőben a szintén olasz Andreas Seppi ellen nyert.

Az első játszma azonnal egy Györe-breakkel kezdődött, azonban Lorenzinek (76. a világranglistán) a szett közepén sikerült elnyernie Györe adogatójátékát, így következett a rövidítés, amelyben fej-fej mellett haladt a két játékos, azonban a végjátékban Lorenzi bizonyult jobbnak, s 7:5-re megnyerte a tie-breaket.

A második szett – az elsőhöz hasonlóan – is Györe breakjével indult, azonban az előnyt ezúttal nem sikerült a játszma közepéig megőrizni, mivel Lorenzi mindjárt visszabreakelt, s 5:5-ig mindenki hozta a saját adogatójátékát. Akkor Györe megnyerte a sajátját, Lorenzi viszont elveszítette, így két óra és két percnyi játék után Györe egyenlített, s következhetett a döntő játszma.

A harmadik szettben az igazi dráma 3:3 után alakult ki, mivel Györe elveszítette az adogatójátékát, azonban ugyanígy tett Lorenzi is a következő játékban. 4:4-es állásnál Györe két break-labdát is hárított, s végül nagy nehezen megnyerte a játékot, s 5:4-es vezetésre tett szert. A tizedik játék során előbb Lorenzinek volt labdája az 5:5-höz, azonban utána fordult a kocka, s Györének volt két mérkőzéslabdája, ám egyiket sem tudta kihasználni, így végül az olasz teniszező egyenlített. A végjátékban Györe könnyen, Lorenzi valamivel nehezebben nyerte meg az adogatójátékot, így a harmadik szett is – csakúgy, mint az első – a rövidítésben dőlt el.

Lorenzi mini-breakkel kezdett, de nem sokáig volt nála az előny, ugyanis Györe sorozatban négy pontot nyert (4:1). Utána Lorenzi pillanatai következtek, aki feljött 4:3-ra, azonban Györe mindkét szervája után megnyerte a pontot, így három mérkőzéslabdához jutott (6:3). Az összességében az ötödik meccslabdát már nem hagyta veszni, Györe pályafutása egyik leghosszabb mérkőzésén, három óra és tizenhat perc után legyőzte Lorenzit!

A zentai teniszező ellenfele az elődöntőben a tunéziai Malek Dzsaziri lesz, aki a negyeddöntőben a cseh Veselyt győzte le.