Szerbia legrangosabb sportolóknak járó kitüntetését vehette át pénteken Nemes Viktor: a zentai birkózó a szakmai zsűri szavazata alapján Májusi-díjban részesült.

Nemes Viktor tavaly Párizsban megnyerte a világbajnokságot, az idén pedig az Oroszországban megrendezett kontinensviadalon a dobogó második fokára állhatott fel.

Nemes Viktor Eb-ezüstérmes

Nemes Viktor a 2016-os birkózó Európa-bajnokságon szerzett második helye után egy újabb ezüstéremmel gazdagította gyűjteményét, miután az oroszországi Kaszpijszkban megrendezett 2018-as kontinensbajnokságon a 77 kilogrammosok súlycsoportjában második lett. Nemes magabiztosan jutott el a döntőig, ugyanis a hétfői versenynapon előbb a horvát Dominik Etlinger ellen nyert 4:0-ra, majd a fehérorosz Kazbek Kilut győzte le (6:0), a negyeddöntőben pedig a magyarországi Lőrincz Tamás ellen bizonyult jobbnak 5:1 arányban.