Novak Đoković egy öt óra és tizenhat perces mérkőzésen 6:4, 3:6, 7:6 (11-9), 3:6, 10:8-ra legyőzte a spanyol Rafael Nadalt, az aktuális világelsőt, s ezzel bejutott a wimbledoni tenisztorna vasárnapi döntőjébe, ahol a dél-afrikai Kevin Anderon lesz az ellenfele. A szerb teniszező ötödször jutott be a wimbledoni torna fináléjába.

Pénteken a második elődöntő igencsak későn kezdődött, mivel az Anderson-Isner mérkőzés hat órán és húsz percen át tartott. Az utóbbi találkozót Kevin Anderson nyerte meg (az ötödik játszmában 26:24-re győzött), így ő jutott be elsőként a fináléba. A Nadal-Đoković mérkőzés közép-európai idő szerint éjfélkor, a szerb játékos 6:4, 3:6, 7:6-os vezetésénél szakadt meg, s szombaton 14 órakor folytatódott. A nem tervezett, fél napos pihenő után Nadal a negyedik játszma közepén elnyerte a szerb teniszező adogatójátékát, s 6:3 arányban az övé lett a játszma, így egyenlített.

Az ötödik, döntő játszmában a két játékos fej-fej mellett haladt, s először Đokovićnak volt break-labdája 4:3-as vezetésénél, azonban Nadal ezt hárította. A nyolcadik játékban Nadal 40:15-re vezetett, de a szerb játékos az adogatásainak köszönhetően mindkét break-lehetőséget hárította, s megfordította a játékát.

Đoković 7:6-os vezetésénél felcsillant a remény a breakre, vagyis a mérkőzés megnyerésére, azonban ez nem jött össze, a szerb játékos pedig kétszer is ordított emiatt, s a szerb riporter meg is jegyezte, hogy gyorsan össze kell szednie magát, mert így bajba kerülhet. Igaza volt, mivel 7:7-nél Nadalnak két break labdája is volt, azonban egy nyerő ütéssel és egy jó szervával sikerült ezeket hárítania. Utána azonban Nadal ütése épphogy csípte a vonalat, s újabb break-lehetőség következett, azonban ezt is sikerüt hárítania Đokovićnak, aki végül nagy nehézségek árán, de megnyerte a játékot (8:7).

A tizenötödik játékban Đoković meccslabdához jutott, de Nadal ezt azonnal – egy nyerő ütéssel – hárította, majd egyenlített is (8:8). A következő játékot a szerb teniszező nyerte, s 9:8-as vezetésénél három meccslabdához jutott, s azonnal kihasználta az elsőt, így bejutott a vasárnapi döntőbe, ahol Kevin Anderson lesz az ellenfele.