A szerb Novak Đoković győzelmével ért véget a wimbledoni tenisztorna férfi egyéni versenye, miután a világranglista 21. helyezettje a döntőben 6:2, 6:2, 7:6 (7-3) arányban nyert a dél-afrikai Kevin Anderson ellen. A szerb teniszező ötödik wimblednoni döntőjét játszotta, s negyedszer nyerte meg a tornát.

Azok után, hogy Đoković a pénteken megszakadt, majd szombaton folytatódott elődöntőben öt játszmában, 6:4, 3:6, 7:6, 3:6, 10:8-ra legyőzte a világranglista első helyezettjét, a spanyol Rafael Nadalt, egyértelműen a döntő főesélyesé lépett elő. Ehhez az is hozzájárult, hogy Anderson az elődöntőben hat óra és húsz perces találkozón győzte le az amerikai John Isnert.

A vasárnapi döntő első két játszmájában egy percig sem volt kérdéses, hogy Đoković megnyeri-e a szettet, ugyanis a szerb teniszező esélyt sem adott a világranglista nyolcadik helyén álló Andersonnak. Đoković az első játszmát mindössze félórányi játék után nyerte meg, s ahhoz, hogy kétszettes előnyre tegyen szert, még negyvenhárom percre volt szüksége, vagyis 73 perc után már 2:0-ra vezetett.

A harmadik játszmában a két játékos fej-fej mellett haladt egészen 6:6-ig (igaz, Andersonnal 5:4-nél két, 6:5-nél pedig három szettlabdája is volt), így a játszma a rövidítésben dőlt el.  A tie-break során Đokovićnak 2:1-nél két minibreaknek köszönhetően 4:1-re, majd 5:1-re elhúzott, s végül 7:3-ra megnyerte a rövidítést, s ezzel a találkozót, valamint a wimbledoni tornát is.

A győzelemnek köszönhetően Đoković a hétfői világranglistán ismét az első tíz helyezett között lesz, ugyanis a 21. helyről a 10.-re tornázta fel magát a wimbéedoni győzelemnek köszönhetően.