A címvédő Szerbia férfivízilabda-válogatottja 8:5-re (4:0, 1:1, 2:2, 1:2) nyert Magyarország ellen a Barcelonában zajló Európa-bajnokság keddi negyeddöntőjében.

Märcz Tamás szövetségi kapitány együttesének egy pillanatig sem volt esélye a világ egyik legjobb válogatottja, az aktuális Európa- és olimpiai bajnok  ellen, amely nyolc perc után már 4:0-ra vezetett.

Szerbia az elődöntőben a Horvátország–Montenegró mérkőzés győztesével találkozik csütörtökön, míg a magyar válogatott az 5-8. helyért folytatja szereplését, csütörtökön 16.45-től az említett horvát–montenegrói találkozó vesztesével mérkőzik.

A magyar csapattal 1991 után fordult elő ismét, hogy nem jutott négy közé az Európa-bajnokságon.

Eredmény, férfiak, negyeddöntő:
Szerbia-Magyarország 8:5 (4:0, 1:1, 2:2, 1:2)
Barcelona, vezették: Paoletti (olasz), Naumov (orosz)-
Gólszerzők: Jakšić 3, Filipović 2, Prlainović, Vico, Rašović 1-1, illetve Bedő 2, Zalánki, Manhercz, Bátori 1-1.