Szerbia férfivízilabda-válogatottja 9:7-re (5:3, 1:1, 1:1, 2:2) nyert a világbajnok Horvátország ellen a Barcelonában zajló Európa-bajnokság elődöntőjében, így bejutott a fináléba, ahol a Spanyolország-Olaszország mérkőzés győztese lesz az ellenfele.

A címvédő Szerbia három vereség után (Budapest – világajnokság, Split és Rijeka – Európa-kupa) győzte le a horvát válogatottat, s ezzel sorozatban negyedszer jutott be a kontinensbajnokság döntőjébe.

Az első negyedben Szerbia kétszer is kétgólos előnyre tett szert, s ezt a különbséget Dejan Savić kiválasztottjainak sikerült megőrizniük a negyed végéig. A második negyedben Fatović és az addig remekül játszó Ćuk is piros lapot kapott, ami azt jelentette, hogy mindkettőjük számára idő előtt véget ért a találkozó. Mandić emberelőnyből szerzett góljával Szerbia háromgólosra növelte előnyét (6:3), de Bušlje góljával az első félidő végére visszaállt a kétgólos szerb különbség (6:4).

A harmadik negyedben a szerb válogatott remekül védekezett, s a horvátok emberelőnyből csak egyszer szereztek gólt, s mivel Szerbia Stefan Mitrović révén egy akció gólt lőtt, így a negyedik negyed 7:5-ös szerb vezetéssel kezdődött. Az utolsó játékrész elején reklamálás miatt Ivica Tucak, a horvátok szövetségi kapitánya piros lapot kapott, így el kellett hagynia a kispadot. A szerb emberelőnyt Andrija Prlainović használta ki (8:5), akinek a góljára Vukičević válaszolt egy ötméteresből lőtt góllal (8:6). A címvédő Szerbia kilencedik gólját Mandić lőtte, aki egy szép ejtés után növelte az előnyt ismét háromgólosra (9:6). A horvátok Vukičević távoli bombájával még szépítettek (9:7), de ekkor már csak hetven másoperc volt hátra az elődöntőből. Az utolsó fél percben Szerbia már nem engedte ki a kezéből a győzelmet, magabiztosan megőrizte az előnyét, és bejutott a döntőbe.