A két és fél negyeden át hátrányban levő Szerbia férfivízilabda-válogatottja 7:7 (0:1, 3:3, 3:2, 1:1) után az ötméteresek biztosabb, 5:3 arányú értékesítésével nyert a házigazda Spanyolország ellen a Barcelonában megrendezett Európa-bajnokság döntőjében, így 2012., 2014. és 2016. után sorozatban negyedszer lett az ókontinens legjobb együttese.

Szerbia az első negyed elején, hiába került többször is emberelőnybe, nem tudott gólt lőni, s ahogy ilyenkor lenni szokott, ez megbosszulja magát, így a spanyolok szerezték meg a vezetést. A szerb válogatott nagyon idegesen, kapkodva kezdte a találkozót, ami az egész torna alatt egyszer sem volt jellemző Dejan Savić kiválasztottjaira. Ennek pedig az lett az eredménye, hogy az első negyedben a szerb válogatottnak a hat próbálkozásból egy gólt sem sikerült lőnie.

A második negyed elején Andrija Prlainović törte meg a szerb gólcsendet, aki egy paatintott lövéssel kilőtte a jobb felső sarkot (1:1). A negyed közepén a spanyolok kihasználták az emberelőnyt, s ismét megszerezték a vezetést (1:2), majd egy megúszás után Perrone kétgólosra növelte a vendéglátó válogatott előnyét (1:3). A Szolnok játkosának, Milan Aleksićnek nem remegett meg a keze, s egy remek találattal szépített (2:3). Fél perccel a félidő vége előtt egy tetszetős szerb akció végén Stefan Mitrović egyenlített (3:3). A spanyol válogatott a játékrész utolsó másodperceiben emberelőnybe került, s a végén Perrone a kapufáról hozzá pattanó labdát a dudaszó pillanatában gólra váltotta (3:4).

A harmadik negyed Del Toro góllal kezdődött (3:5), amire Miloš Ćuk azonnal válaszolt, miután a kapus füle közé lőtte a labdát (4:5). ADušan Mandić két és fél perccel a negyed vége előtt elsüllyesztette a spanyol kapust és egyenlített (5:5). Szerbia a mérkőzésen először vezetethetett volna, azonban egy támadószabálytalanság miatt a spanyoloké lett a labda. Ami nem jött össze az egyenlítés után, az sikerült később, amikor Pralinović lövése a kezek alatt utat talált a spanyol kapuba (6:5). Sokáig nem örülhetett a szerb válogatott, mivel Munnariz gyorsan egyenlített (6:6), így az utolsó játékrész döntetlennel kezdődött.

A negyedik negyed első gólját Nikola Jakšić lőtte emberelőnyből (7:6), a spanyolok azonban egy gyors góllal válaszoltak (7:7). Hatvanhét másodperccel a találkozó vége előtt a spanyol válogatott emberelőnyt harcolt ki, a lövést azonban Mitrović védte, így maradt a spanyoloknál a labda, akik azonban az akciót nem tudták lövéssel befejezni.

A szerb válogatottnak maradt tizenhárom másodperce hogy gólt lőjön, s megnyerje a döntőt, ez azonban nem sikerült, mert a spanyolok szablyálytalanságokkal megakadályozták, hogy a szerb játékosok kapura lőjenek.

Az Európa-bajnoki cím így az ötméteres párbajban dőlt el, amely során az egyik oldalról Filipović, Prlainović, Aleksić, Mandić és Ćuk, a msásikról pedig Perrone, Munarriz, Larumbe is eredményes volt, azonban Fernández a kapufát találta el, így Szerbia 5:3-ra megnyerte a párbajt, és az Európa-bajnokságot is.