A bácsföldvári Surján Szabina pazar teljesítményt nyújtva, veretlenül, kilenc győzelemmel nyerte meg a portugáliai Vila Realban megrendezett korosztályos Európa Top10 elnevezésű verseny ifjúsági lány kategóriáját.

A tornán Európa tíz-tíz legjobb serdülő és ifjúsági fiú, illetve lány versenyzője vehetett részt, s az ifik között Surján nem talált legyőzőre, így jelen pillanatban ő számít az ókontinens első számú ifjúsági asztaliteniszezőjének.

Surján Szabina jelenleg a Novi Sad Asztaliteniszklub, valamint a szerbiai női válogatottnak is a tagja. A tizennyolc éven aluliak világranglistáján a negyedik helyen áll, s csak két kínai, Si és Kvian, valamint a tajvani Szu előzi meg. Surján után a legelőkelőbb helyen jegyzett európai játékos a lengyel Wegrzyn, aki a 14. helyen áll (Surján az utolsó fordulóban őt győzte le hét játszmában), míg a német Schreiner a 17. pozíciót foglalja el.