Az első helyen kiemelt, szerb Novak Đoković bejutott az ausztrál nyílt teniszbajnokság elődöntőjébe: a világelső a vártnál könnyebben harcolta ki a legjobb négy közötti szereplést, ugyanis a negyeddöntőben a japán Kej Nisikori 6:1, 4:1-es állásnál sérülés miatt feladta a találkozót. A rekordot jelentő hetedik melbourne-i címére hajtó szerb játékos 18. találkozójukon 16-odszor verte meg japán ellenfelét, aki előzőleg két ötszettes csatát nyert meg az Australian Openen, az előzőt hétfőn 5 óra 5 perc alatt. Az ázsiai teniszező már összesen 14 órát töltött a pályán – többet, mint bármelyik játékos idén – és a 6:1-re elvesztett első szett után ápolást kért a combjára. Ezután sem tudott egyenrangú ellenfele lenni Đokovićnak, és 4:1 után jelezte, hogy nem tudja folytatni a meccset.

A világranglista első helyén álló Novak Đoković elődöntős ellenfele a francia Lucas Pouille lesz, aki kisebb meglepetésre, 7:6 (7-4), 6:3, 6:7 (2-7), 6:4-re nyert Miloš Raonić ellen.

Novak Đoković korábban hatszor nyerte meg az Australian Opent (2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016), s amennyiben ez sikerülne neki az idén, akkor megelőzné Roger Federert, aki szintén hat Australian Open tornagyőzelemnél tart.