A brazil Christian Garín után az argentin Guido Pella jutott be másodikként a Sao Paulóban zajló 250-es ATP-torna döntőjébe. A világranglista 48. helyén álló Pella az elődöntőben 7:6 (12-10), 7:6 (7-1) arányban nyert Györe László ellen. A zentai teniszező a riói torna megnyerése után Sao Paulóban legyőzte az olasz Giannessit, a tunéziai Dzsazirit, a kanadai Auger-Aliassime-t, az elődöntőben azonban már nem bírt a tapasztalt Pellával.

Az első játszma elején Györe és az argentin is egyszer-egyszer veszítették el az adogatójátékukat, így a döntés a rövidítésre maradt. A tie-break során Györe négy szettlabdát hárított, Pella pedig kettőt, de az argentin az ötödik játszmalabdáját egy kiváló fonákkal kihasználta, így a tie-breaket 12:10-re nyerte meg.

A második szettben Pella remekül játszott, szinte minden bejött neki, Györe játékán pedig az látszódott, hogy nem tudta túltenni magát az elveszített első játszmán. Emiatt Pella igen gyorsan 3:0-s előnyre tett szert. Pella 5:3-ra vezetett, amikor a meccsért adogatott, ám Györének sikerült breakelnie, így 5:4-re szépített, majd megnyerte a saját adogatójátékt is (5:5). Mivel több break már nem volt a szett során, így ez a játszma is a tie-breakben dőlt el. A rövidítésben Pella ezúttal is jobbnak bizonyult, s 7-1-re nyerte meg a tie-breaket, így bejutott a vasárnapi fináléba.

Györe Lászlónak semmi oka a búslakodásra, hiszen sorozatban nyolc mérkőzést nyert meg (Rióban ötöt, Sao Paulóban hármat), s ennek a remek teljesítménynek köszönhetően a hétfőn kiadásra kerülő világranglistán a 32. vagy a 33. helyen áll majd.

Györe remek teljesítményéről tanúskodik az a hír is, amelyik a Sao Pauló-i elődöntő ideje alatt érkezett: az Indian Wells-i 1000-es ATP-torna szervezői úgy döntöttek, hogy különleges meghívót küldenek Györe Lászlónak, hogy vegyen részt a március 7. és 17. között sorra kerülő tornán, amelyet a teniszvilágban a négy Grand Slam (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open) után a legrangosabb tornának tartanak.

Ez ám a megtiszteltetés: Györe különleges meghívót kapott az Indian Wells-i tornára!

A teniszvilágban egyre nagyobb híre megy Györe László remek szereplésének: a zentai játékos vasárnap megnyerte a riói 500-as ATP-tornát, ezen a héten pedig – éppen ezekben a pillanatokban – elődöntőt játszik a Sao Pauló-i 250-es tornán. Ezeknek a remek eredményeknek köszönhetően az Indian Wells-i 1000-es ATP-torna szervezői úgy döntöttek, hogy különleges meghívót küldenek Györe Lászlónak, hogy vegyen részt a március 7.

Györe mellett különleges meghívót kapott még a riói döntős, Félix Auger-Aliassime is, akit Györe Sao Paulóban a negyeddöntőben győzött le. A zentai és a kanadai játékos mellett a szervezők még Reilly Opelkát, Donald Youngot és Jared Donaldsont hívták meg.