Nem sikerült bejutnia Györe Lászlónak a Monte-Carlóban zajló salakpályás 1000-es ATP-tenisztorna második fordulójába, miután egy maratoni, két és fél órás mérkőzésen 6:7 (2-7), 6:2, 6:4-re veszített az argentin Guido Pella ellen.

Az első játszma a rövidítés során dőlt el, s a világranglista 32. helyezettje a remek kezdésének köszönhetően magabiztosan, 7-2-re nyerte meg a tie-breaket. A folytatásban Pella volt a jobb, aki a második játszmában kétszer is elnyerte Györe adogatójátékát, s 6:2-vel egyenlített.

A döntő játszmában fej-fej mellett haladt a két játékos, s 4:4-nél Györének két break-labdája is volt, azonban a világranglista 34. helyén álló Pella mindkettőt hárította. A tizedik játékban Györe a meccsben maradásért adogatott, s Pella első mérkőzés-labdáját még hárítani tudta, a másodikat azonban már nem, így az argentin 150 percnyi küzdelem után 6:7, 6:2, 6:4 arányban győzött, s bejutott a második fordulóba, ahol a hetedik helyen kiemelt, horvát Marin Čilić lesz az ellenfele.