Györe László egy drámai mérkőzést megnyerve jutott be a Budapesten zajló, 586 140 euró összdíjazású, 250-es ATP-tenisztorna második fordulójába: a zentai játékos, akit a szervezők az ötödik helyen emeltek ki, az első fordulóban 6:4,  6:7 (6-8), 7:6 (7-2) arányban nyert a lett Ernests Gulbis ellen, akit 2014-ben a világ tíz legjobb teniszezője között jegyeztek. Györe megnyerte az első szettet, a másodikban két meccslabdája volt, azonban Gulbis ezeket hárította, és egyenlített. A zentai játékos a harmadik szettet 5:3-as hátrányból nyerte meg.

Györe számára rosszul kezdődött a mérkőzés, ugyanis azonnal elveszítette adogatójátékát: Gulbis nem sokáig örülhetett a break-előnynek, mert a harmadik játékban Györe breakelt, majd egyenlített is. A két teniszező 4:4-ig fej-fej mellett haladt, mindenki magabiztosan nyerte az adogatójátékát, a kilencedik játékban azonban Györe break-labdához jutott, s azt azonnal ki is használta, s 5:4-es vezetésre tett szert, ami azt jelentette, hogy a játszma megnyeréséért adogathatott. A kínálkozó alkalmat a világranglista 33. helyezettje nem szalasztotta el, gyorsan 40:0-s vezetéshez jutott, majd a második játszmalabdát kihasználva, 47 percnyi küzdelem után 6:4-re megnyerte a szettet.

A folytatás Györe számára kezdődött jobban, ugyanis 1:1-nél elnyerte Gulbis adogatójátékát, s mivel magabiztosan hozta a sajátját, így 3:1-es előnyre tett szert. Nem sok kellett, hogy eldőljön a mérkőzés, ugyanis Györének újabb break-labdája volt a 4:1-hez, a világranglista 76. helyén álló Gulbisnak azonban ezt sikerült hárítania, s végül szépített (3:2). A ki nem használt alkalom, ahogy az ilyenkor legtöbbször lenni szokott, megbosszulta magát: Gulbis breakelt, majd a saját adogatását is megnyerte, sőt 4:3-as vezetésénél 40:15-ös előnye, vagyis két break-labdája volt, de Györe megfordította a játékot, és 4:4-re egyenlített. A játszma a rövidítésben dőlt el, amelyben Györének 6-4-nél két meccslabdája is volt, azonban Gulbis egyenlített, s végül 8-6-ra megnyerte a tie-breaket, és egyenlített.

A harmadik játszma elején, 1:1-es állásnál Gulbis elnyerte Györe adogatójátékát, s a break-előnyt megőrizte egészen 5:4-ig, igaz, Györének 4:3-nál volt egy break-labdája, de azt nem sikerült kihasználnia. A tizedik játékban a lett teniszező a mérkőzés megnyeréséért adogatott, azonban a keze megremegett, s a legfontosabb pillanatokban hibázott, így Györe a második break-lehetőséget kihasználva, egyenlített (5:5), majd nagyon magabiztosan hozta a saját adogatójátákát (6:5). Mivel a lett játékos megnyerte az adogatójátékát, így a harmadik, döntő játszma is a rövidítésben dőlt el, ezúttal azonban Györe javára, aki 7-2-re nyerte meg a tie-breaket, úgy, hogy 0-2-vel kezdett.

Györe a következő fordulóban a magyarországi Valkusz Máté és az olasz Sinner mérkőzés győztesével találkozik.