Györe László remek játékkal, a döntő játszmában nyújtott kiváló teljesítménnyel 3:6, 6:2, 6:3 arányban legyőzte a világranglista 18. helyezettjét, a grúz Nikoloz Baszilasvilit a Budapesten zajló 586 140 euró összdíjazású, 250-es ATP-tenisztorna negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé. Az újabb világranglistás pontoknak köszönhetően Györe a hétfői világrangisglistán már a legjobb harminc teniszező között lehet.

Az első játszmában 2:2-es állásnál Györének sikerült elnyernie ellenfele adogatójátékát, s 3:2-es vezetésre tett szert, azonban ezután a grúz percei következtek, aki előbb egy breakkel egyenlített, majd 4:3-nál másodszor is elnyerte a világranglista 33. helyezettjének adogatójátékát, s kicsit több mint félórányi játék után az övé lett az első játszma (6:3).

A második játszma elején Györe megszakította Baszilasvili négy játékból álló győzelmi sorozatát, méghozzá úgy, hogy ő nyert egymásután három játékot, így 3:0-s előnyre tett szert, s ez a különbség nemcsak hogy megmaradt, még nőtt is a szett végéig, ugyanis 5:2-nél Györe másodszor is breakelt, így harminchárom perc alatt 6:2-re nyerte meg a játszmát, és egyenlített.

A döntő szett Baszilasvili három break-labdájával kezdődött, de Györe mindhármat hárította, s végül tizenegy perc (!) után megynyerte a játékot. Ami nem sikerült a grúznak, az összejött Györének, aki elnyerte ellenfele adogatójátékát, s ugyanúgy, mint a második játszmában, 3:0-s előnyre tett szert, s a break-előnyt nem engedte ki a kezéből (4:1, 5:2). Baszilasvili még szépített, sőt, a kilencedik játékban három break-labdája is volt, de hiába vezetett 40:0-ra, Györe megfordította a játékot, és megnyerte a meccset, így Györe László 2017 után ismét bejutott a budapesti ATP-torna elődöntőjébe!

Györe ellenfele az elődöntőben az olasz Matteo Berrettini lesz, aki a világraglista 55. helyén áll.

Nyitóképünkön Györe László a budapesti ATP-torna negyeddöntőjében (Fotó: Szappanos Veronika, SZMSZ)