Az elődöntőben a zentai Györe Lászlót búcsúztató Matteo Berrettini győzelmével ért véget a budapesti 250-es ATP tenisztorna: az olasz játékos a döntőben 4:6, 6:3, 6:1-re nyert a szerb Filip Krajinović ellen.

Az olasz játékos a győzelemnek köszönhetően 90 ezer euróval gazdagodott, valamint 250 ranglistapontot gyűjtött, így a hétfőn megjelenő világranglistán tizennyolc helyet lép majd előre, s az 55. pozícióról feltornázza magát a 37. helyre.

A döntőbejutással szerzett 150 pontnak köszönhetően Filip Krajinović a 105. helyről a 77. pozícióra lép előre, az elődöntőben búcsúzó Györe László pedig négy helyet javítva a 29. helyen áll majd az április 29-én kiadásra kerülő ranglistán, ami pályafutásának legjobb helyezése lesz.

Nyitóképünkön az olasz Matteo Berrettini, a budapesti ATP-tenisztorna győztese – fotó: Szappanos Veronika