Szerbia felnőtt asztaliteniszezői két érmet szereztek a Kovilovón megrendezett Szerbia nyílt nemzetközi bajnokságán, a Serbia Openen.

A temerini Pető Zsolt és a belgrádi Marko Jevtović a férfi párosok versenyében a dobogó második fokára állhattak fel, miután a döntőben 3:0-ra veszítette a portugál Geraldo/Carvalho kettős ellen. A négy közé három magyarországi játékos is bekerült: Majoros Bence a dán Tobias Rasmussen párjaként a Pető-Jevtović párostól szenvedett 3:2 arányú vereséget, az Ecseki Nándor-Szudi Ádám kettős pedig az aranyérmes portugál duótól kapott ki a döntőbe jutásért 3:1-re.

A másik szerbiai érem is a párosok versenyszámában született: a nőknél a szerbiai asztalitenisz legnagyobb reménységei, a bácsföldvári Surján Szabina és az uzdini Izabela Lupulescu bronzérmesek lettek, miután az elődöntőben a Pergel Szandra és Madarász Dóra alkotta kettőstől veszítettek 3:1-re.

A bácsföldvári Surján Szabina Izabela Lupulescuval az oldalán bronzérmes lett a női párosok versenyében

Pergeléknek végül be kellett érniük az ezüstéremmel, mivel a döntőben nagy csatában, 3:2-re veszítettek a hongkongi Ng Wing-Soo Wai páros ellen.

A férfi egyénit az angol Paul Drinkhall nyerte meg, aki a francia Abdel-Kaber Salifout győzte le a fináléban 4:2-re, míg a nőknél a japán Hayata Hina nyert, aki a döntőben 4:1 arányban bizonyult jobbnak a hongkongi Soonál.

Nyitóképünkön az ezüstérmes páros: a temerini Pető Zsolt (balról) és a belgrádi Marko Jevtović (forrás: ITTF)