Györe László megnyerte az első játszmát, a másodikban pedig break-előnye volt a világranglista 11. helyén álló Marin Čilić ellen a 7,2 millió dollár összdíjazású madridi torna nyolcaddöntőjében, azonban a horvát teniszezőnek sikerült fordítania, s 4:6, 6:3, 6:2 arányban megnyerte a mérkőzést, s bejutott a legjobb nyolc közé, ahol a szerb Novak Đoković és a francia Jérémy Chardy mérkőzés győztesével találkozik.

Az első játszmában 2:2-es állásnál Györének két break-labdája is volt, azonban Čilić mindkettőt hárította. Ami nem sikerült az ötödik, összejött a kilencedik játékban, amikor a világranglista 32. helyezettje úgy nyerte el a szervakirálynak tartott Čilić adogatójátékát, hogy a horvát játékos pontot sem szerzett, utána pedig magabiztosan nyerte meg a saját adogatójátékát, és így a játszmát is.

A második szett azonnal egy Györe-breakkel kezdődött, azonban a zentai teniszező 3:1-es vezetése után Čilić öt játékot nyert sorozatban, köztük kétszer elnyerte Györe adogatójátékát, így 6:3-mal egyenlített.

A döntő játszma elején Györe nagyon nehezen, Čilić pedig könnyedén nyerte meg az adogatójátékát, utána azonban a horvát két breaknek köszönhetően 5:1-es előnyre tett szert, s innen Györe, akinek 5:2-nél volt két break-lehetősége, már nem tudott fordítani a második szett közepétől sokkal jobban és pontosabban játszó Čilić ellen, aki a második meccslabdát kihasználva 4:6, 6:3, 6:2-re nyerte meg a mérkőzést.