A spanyol Rafael Nadal győzelmével ért véget a római salakpályás tenisztorna, miután a második helyen kiemelt játékos 6:0, 4:6, 6:1-re nyert a szerb Novak Đoković ellen. Nadal az első és a harmadik játszmában is sokkal jobb volt a világranglista első helyezettjénél, aki csak a második szettben nyújtotta azt a szintet, amit a korábbi mérkőzéseiken.

Az első játszmában Nadal alig hibázott, Đoković pedig mintha az öltözőben maradt volna, így a spanyol háromszor nyerte el az első helyen kiemelt teniszező adogatójátékát, s pályafutása során először győzte le Đokovićot 6:0-ra.

A második játszmában már egy egészen más Đokovićot láthattak a nézők: a szerb játékos felvette a mérkőzés ritmusát, egyre több nyerő ütése volt, de még így is sokszor break-labdákat kellett hárítania. Ezt azonban többször is megtette, volt, hogy 0:40-ről nyerte meg a saját adogatójátékát. A tizedik játékban, 5:4-es Đoković-vezetésénél Nadal keze megremegett, vétett néhány ki nem kényszerített hibát, s az első helyen kiemelt szerb játékos az első szettlabdát kihasználta, s 6:4-gyel egyenlített.

A döntő szettet Nadal kezdte jobban, aki azonnal elnyerte Đoković adogatójátékát, aki erre úgy reagált, hogy háromszor vágta tiszta erőből földhöz az ütőjét, ami nem bírta a megpróbáltatásokat, és cserélni kellett, a szerb teniszezőt pedig a játékvezető figyelmeztetésben részesítette.

Nadal magabiztosan megnyerte a saját adogatójátékát, ami után Đoković szépített, de a spanyolt ez nem zavarta meg, 3:1-es előnyre tett szert, majd az ötödik játékban egy újabb breakkel 4:1-re, majd a saját adogatásának a megnyerérésével 5:1-re növelte az előnyét. A hetedik játékban a spanyol mérkőzéslabdához jutott, s azt azonnal ki is használta, így 6:0, 4:6, 6:1-re megnyerte a találkozót.

A két klasszis korábban négyszer találkozott már egymással az olasz főváros tornájának döntőjében, 2009-ben és 2012-ben Nadal, 2011-ben és 2014-ben pedig Đoković diadalmaskodott. Összességében a vasárnapi volt az 54. összecsapásuk, a szerb játékos 28:26-ra vezet összesítésben.