Súlyos, ötgólos vereséget szenvedett a szerb labdarúgó-válogatott: a Mladen Krstajić által irányított együttes Ukrajnában lépett pályára a 2020-es Európa-bajnokság selejtezőjében, s 5:0-s vereséget szenvedett a B csoportban, így három forduló után egy ponttal, mínusz ötös gólkülönbséggel a csoport utolsó helyén áll.

Az ukránok az első félidőben két perc alatt kétgólos előnyre tettek szert, s amint elkezdődött a második játékrész, Konopljanka háromgólosra növelte a csapata előnyét. Jaremcsuk góljával az 59. percben már 4:0 volt, a végeredményt pedig a már említett Konopljanka állította be a 75. minutumban.

Az önálló Szerbiának ez volt a legsúlyosabb veresége.

2020-as Eb-selejtező, B csoport, 3. forduló: Ukrajna-Szerbia 5:0 (Csigankov 26., 28., Konopljanka 46., 75. Jaremcsuk 59.), Litvánia-Luxemburg 1:1, Portugália szabad volt.

A csoport állása: 1. Ukrajna 7 pont/3 meccs, 2. Luxemburg 4/3, 3. Portugália 2/2, 4. Litvánia 1/2, 5. Szerbia 1/2.