Györe László a Roland Garroson begyűjtött két győzelmének köszönhetően öt helyet javított a hétfőn kiadott, legfrissebb világranglistán: a zentai teniszező a 32. helyről a 27. pozícióra tornázta fel magát, ami pályafutásának eddigi legjobb helyezése. A mostani pozíciója kettővel jobb, mint a korábbi legjobb helyezése, amit 2019. április 29-én jegyzett, amikor a 29. helyen állt.

A ranglista élén nem történt változás: az első helyen a szerb Novak Đoković áll, akit a Roland Garros győztese, a spanyol Rafael Nadal, valamint a svájci Roger Federer követ: Đoković előnye a spanyollal szemben 4770 pont.

A magyarországi Fucsovics Márton két helyet rontott, így az 52. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. Balázs Attila ismét a legjobb 200 között szerepel, miután múlt héten döntős volt a csehországi Prostejovban rendezett challengertornán. A magyar játékos 25 helyet javított, és így a 197.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):