Az egyik legismertebb horvátországi turisztikai célpont mind gyakrabban az adriai tenger fekete pontjává válik, írja a morski.hr hírportál.
Miután drámai beszámolók és figyelmeztetések kerültek nyilvánosságra, hogy cirkáló hajók szennyezik a térség levegőjét, a tengervíz pedig fekáliával szennyezett, a dubrovniki Rixos Libertas szálloda előtti strandon kitűzték a vörös lobogót, ami a fürdőzési tilalomra figyelmezteti a turistákat.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
„Ez is bekövetkezett. Az egykor kék, átlátszó és tiszta tenger, mellyel Horvátország és Dubrovnik büszkélkedett, most minden, csak nem olyan. Az óra ketyegett, és lejárt az idő, amikor az illetékeseknek reagálniuk kellett volna az apartmanok túlzott mértékű építésére. Ha ez így folytatódik, hamarosan elfelejthetjük az idegenforgalmat” – állapítja meg a Dubrovniknet portál.


