Novak Đoković nyerte meg a wimbledoni tenisztornát, miután a döntőben 7:6 (7-5), 1:6, 7:6 (7-4), 4:6, 13:12 (7-3) arányban legyőzte a svájci Roger Federert. A szerb teniszező hatodszor játszott döntőt Londonban, s ez volt az ötödik tornagyőzelme, amelynek köszönhetően 2,6 millió euróval gazdagodott, Federer tizenkettedik alkalommal jutott be a wimbledoni döntőbe, s nyolcszor nyerte meg a tornát, négyszer pedig veszített a fináléban. A két teniszezőnek ez volt a 48. egymás elleni mérkőzése, s Đoković huszonhatodszor győzte le Federert, aki huszonkét győzelemnél jár. A szerb játékosnak ez a 16. Grand Slam-serlege.

Az első játszma a rövidítés során dőlt el, amelyben Đoković 3:1-re elhúzott, Federer 5:3-ra fordított, utána azonban a szerb teniszező négy pontot nyert zsinórban, így az övé lett a szett.

A folytatásban Đoković árnyéka volt önmagának, így a svájci teniszező háromszor is elnyerte az adogatójátékát, s mindössze huszonhat percnyi játék után egyenlített.

A harmadik játszmában 5:4-nél Federernek szettlabdája volt, ezt azonban a világelsőnek sikerült hárítania, így ez a szett is a tie-breakben dőlt el. A rövidítés során Federer több ki nem kényszerített hibát is vétett, így Đoković másodszor is szettelőnybe került.

A negyedik játszma negyedik és hatodik játékában Federer breakelt, s 5:2-re elhúzott, azonban Đokovićnak innen még sikerült felzárkóznia egy breaknek köszönhetően, azonban 5:4-nél Federer keze nem remegett meg, s másodszor is egyenlített, így következett a döntő szett.

Az ötödik játszmában Đoković 2:1-es vezetésénél az első helyen kiemelt szerb játékosnak három break-labdája is volt, azonban Federer mindhármat hárította, s végül megnyerte a játékot. A hatodik játékban azonban már nem tudta ugyanezt megismételni, s így Đoković a második break-lehetőségét kihasználva 4:2-es vezetésre tett szert, de az előnyt nem tudta növelni, mivel Federer egy breakkel szépített, majd egyenlített (4:4). A két teniszező 7:7-ig fej-fej mellett haladt, a tizenötödik játékban Federnek sikerült elnyernie Đoković adogatójátékát, s a következő játékban két meccslabdája is volt, azonban egyiket sem tudta kihasználni, Đoković pedig higgadt maradt, és egyenlített (8:8), majd a saját adogatójátékát is megnyerte (9:8). Ezután ismét fej-fej mellett haladtak, s 11:11-nél Federer kétszer is break-labdához jutott, de Đokovićnak mindkettőt sikerült hárítania. A döntő játszma is rövidítésben dőlt el: Federer 1:1-nél hibázott, így Đoković mini-breakhez jutott, s mivel mindkét pontot megnyerte a saját adogatása után, így jelentős, 4:1-es előnyre tett szert. Federer feljött 4:3-re, de a mini-break előnyt Đoković megőrizte, s három meccslabdához jutott, amelyek közül az elsőt kihasználta, s ötórányi küzdelem után megnyerte a döntőt.