New Yorkban szerdán esett az eső, ezért  csak a fedett pályákon tudtak mérkőzéseket rendezni az amerikai nyílt teniszbajnokságon. A US Open férfi egyesének és női egyesének második fordulójában a kiemeltek mind továbbjutottak – írja a Nemzeti Sport.

A világelső és a torna első kiemeltje, Novak Đoković 2 óra 12 perc alatt három játszmában  6:4, 7:6 (7–3), 6:1-re győzte le az argentin Juan Ignacio Lónderót és bejutott a harmadik fordulóba.

Roger Federer századik mérkőzését játszotta az amerikai nyílt teniszbajnokságon és szetthátrányból felállva, 3:6, 6:2, 6:3, 6:4-re verte a bosnyák Damir Džumhurt, ezzel ő is ott van a legjobb 32 között.

A nőknél a második kiemelt ausztrál Ashleigh Barty kicsit több mint két óra győzte le az amerikai Lauren Davist, a nyolcadikként rangsorolt Serena Williams viszont hátrányból fordítva diadalmaskodott a szintén amerikai Caty McNally ellen.