A világranglista első helyén álló Novak Đoković három játszmában, 6:3, 6:4, 6:2 arányban nyert az amerikai Denis Kudla ellen az amerikai nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában. A mérkőzésen kiderült, jó munkát végzett a szerb teniszező orvosi stábja, ugyanis úgy tűnik, az első helyen kiemelt játékos bal válla sokkal jobban bírja a terhelést, mint a korábbi mérkőzéseken, amikor Đoković ápolást is kért. Ezúttal erre nem volt szükség, s a sajtótájékoztatón is elmondta a világelső, hogy elégedett azzal, ahogyan gyógyul a válla, s jelenleg sokkal jobb a helyzet, mint az pár nappal korábban volt.

Đoković következő ellenfele a svájci Stan Wawrinka lesz, aki az olasz Paolo Lorenzit győzte le 6:4, 7:6, 7:6-ra. Az olasz teniszező korábban azt a Miomir Kecmanovićot búcsúztatta öt játszmában, aki az első fordulóban a zentai Györe László ellen nyert.

Bejutott a negyedik fordulóba Wawrinka honfitársa, a harmadik helyen kiemelt Roger Federer is, aki mindössze öt játékot veszített el a brit Evans ellen.