Szerbia férfi válogatottja hátrányból fordítva nyerte meg az Ausztráliában megrendezett tenisz ATP-kupát, miután a döntőben 2:1-re nyert Spanyolország ellen.

A döntő első mérkőzésén Roberto Bautista Agut 7:5, 6:1-re nyert Dušan Lajović ellen, emiatt Szerbia hátrányba került, azonban Novak Đoković 6:2, 7:6 (7-4) arányban győzött a világranglista első helyén álló Rafael Nadal ellen, így egyenlített. A két játékosnak ez volt az 55. egymás elleni mérkőzése, s a vasárnapi találkozó után a szerb teniszező 29:26-ra vezet.

A győztes kilétéről a párosok küzdelme döntött, amelyet a Viktor Troicki/Novak Đoković kettős 6:3, 6:4 arányban nyert meg a Pablo Carreno Busta/Feliciano Lopez duó ellen, így Szerbia 2:1-re megnyerte a döntőt.

A szombati elődöntőben Szerbia Oroszországot verte 3:0-ra, spanyolok pedig a házigazda ellen nyertek ugyanilyen arányban.

Az első alkalommal kiírt ATP-kupán tíz napon át 24 csapat csapott össze három városban, a viadal összdíjazása 15 millió dollár. A finálét – az elődöntőkhöz hasonlatosan – Sydneyben, a Ken Rosewall Arénában bonyolították le.