A zentai Györe László bejutott az ausztráliai Adelaide-ben zajló 610 ezer dollár összdíjazású, 250-es keménypályás torna nyolcaddöntőjébe, miután a legjobb 32 között 7:6, 3:6, 6:4-re nyert a hazai közönség előtt játszó Alexei Popyrin ellen. A világranglista 39. helyén álló Györe az első játszmát a rövidítés során 7-3-ra megnyerte, a második szettben azonban kétszer is elveszítette az adogatójátékát, így a húszéves ellenfele, akit a világranglista 94. helyén jegyeznek, egyenlített.

A döntő játszmában a zentai teniszező a hetedik játékban, 3:3-as állásnál elnyerte ellenfele adogatójátékát, s ezt a breaket sikerült megőriznie a mérkőzés végéig. Igaz, Popyrin előtt a tizedik játékban felcsillant a remény, ugyanis Györe adogatójátéka során megnyerte az első két pontot, utána azonban a szerbiai teniszező sorozatban négy pontot nyert, s bejutott a nyolcaddöntőbe.

A legjobb nyolc közé jutásért Györe ellenfele a hatodik helyen kiemelt, chilei Cristian Garin (33. a világranglistán) és a dél-afrikai Lloyd Harris mérkőzés győztese lesz.