A magyar férfivízilabda-válogatott megnyerte a Budapesten megrendezett Európa-bajnokságot, miután a döntőben a büntetőpárbaj során 5:4-re legyőzte Spanyolországot. A rendes játékidő 9:9-es döntetlennel ért véget.

A magyar válogatott igen rosszul kezdte a találkozót, amit a Szerbiát búcsúztató Spanyolország azonnal ki is használt, s 3:1-re megnyerte az első negyedet. A második negyedben már a vendéglátó akarata érvényesült, s a jó védekezésnek köszönhetően Märcz Tamás kiválasztottjai előbb egyenlítettek, majd egygólos előnnyel mehettek félidőre (4:3). A harmadik negyedben mindkét válogatott kétszer-kétszer volt eredményes, így az utolsó játékrész 6:5-ös magyar vezetéssel kezdődött. Az utolsó negyed egy Perrone góllal kezdődött, amire Varga Dénes válaszolt (7:6), azonban egy jó nagy adag szerencsével (Zalánkiról pattant be a labda a magyar kapuba), a spanyolok ismét egyenlítettek (7:7). Az emberelőnyös helyzetet Manhercz használta ki, így ismét Magyarországnál volt az előny (8:7), de a másik oldalon is éltek a spanyolok az emberfórral (8:8). Négy perccel a mérkőzés vége előtt Hárai Balázs védhetetlen csavargólt lőtt (9:8). A hajrára igen sok lett az eladott labda mindkét oldalon, s végül Munarriz egyenlített (9:9). A rendes játékidő végéig Nagy Viktor védésének köszönhetően már nem változott az eredmény, így a büntetőpárbaj döntött az aranyérem sorsáról.

Az ötméterespárbajt Magyarország nyerte meg 5:4-re, miután Vogel kivédte Granados lövését.

A bronzérem Montenegróé lett, miután a helyosztón 10:9-re nyertek Horvátország ellen. A címvédő Szerbia az ötödik helyért lejátszott mérkőzésen 8:7-re (3:2, 1:4, 2:0, 2:1) győzte le Olaszországot.

Az olimpiai kvalifikációs viadal egyetlen kvótáját a házigazda magyar válogatott szerezte.