Novak Đoković egy több mint négy órán át tartó, ötszettes mérkőzésen győzte le az osztrák Dominic Thiemet, így pályafutása során nyolcadszor (2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016, 2019, 2020) nyerte meg az Australian Opent: a szerb teniszező a melbourne-i fináléban 6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4 arányban nyert, s a győzelemnek köszönhetően hétfőtől ő áll majd a világranglista élén, ugyanis megelőzi a torna előtt még éllovas Rafael Nadalt.

Đokovićnak ez volt a tizenhetedik Grand slam-győzelme, így eggyel közelebb került a második helyen álló spanyol Rafael Nadalhoz, aki tizenkilencszer emelhetett Grand slam-serleget a magasba. Az első helyen a svájci Roger Federer áll, húsz Grand slam-győzelemmel.

A tornagyőzelemért a szerb játékos 2,8 millió dollárral gazdagodott, Thiemnek pedig ennek a fele, 1,4 millió dollár jár.

Đoković az első játszma megnyerése után a következő két szettet elveszítette, de a negyedikben ismét az első játszmás teljesítményét nyújtotta, s miután 4:3-nál elnyerte Thiem adogatójátékát, utána pedig magabiztosan hozta a sajátját, így az ötödik szett döntött a 2020-as győztesről.

Az ötödik játszmát a szerb teniszező kezdte jobban, miután a harmadik játékban sikerült elnyernie Thiem adogatójátékát, s a következő játékban, ha nehezen is, hiszen két break-labdát is hárítania kellett, de sikerült megerősítenie breakelőnyét. A tizedik játékig mindenki megnyerte a saját adogatójátékát, így 5:4-es vezetésénél Novak Đoković a tornagyőzelemért adogathatott, s ezt a lehetőséget nem is hagyta kihasználatlanul, így végül négy óra és három percnyi küzdelem után, az első mérkőzéslabdát kihasználva megnyerte a mérkőzést és a tornát is.