Egy drámai és fordulatokkal teli mérkőzést nyert meg Györe László a 610 ezer dollár összdíjazású córdobai 250-es tenisztorna negyeddöntőjében: a világranglista 39. helyezettje a legjobb nyolc között a hazai közönség előtt játszó, argentin Juan Londerót győzte le 6:7 (5-7), 6:3, 7:6 (7-5) arányban.

A találkozó két órán és negyvenöt percen át tartott: az első játszmában Györe és Londero is egyszer-egyszer veszítette el az adogatójátékát, így a szett a rövidítés során dőlt el. A világranglista 50. helyezettje jobban kezdett, elhúzott 5-2-re, de Györének sikerült egyenlítenie, utána azonban az argentin két pontot nyert zsinórban, s az övé lett a játszma.

A második szett elején Györe kétszer is breakelt, s az sem okozott neki gondot, hogy 4:1-nél elveszítette a saját adogatójátékát, mivel 5:3-as vezetésnél, Londero adogatásánál – a második játszmalabdát kihasználva – egyenlített.

A döntő szett drámai küzdelmet hozott: 4:4-nél Londerónak volt break-labdája, de Györének sikerült hárítania, majd a zentai teniszező 6:5-ös vezetésénél mérkőzéslabdához jutott, azonban Londerónak még volt annyi eredje, hogy fordítson, így a döntő szett – csakúgy, mint az első játszma – a tie-breakben dőlt el. Györe 5-4-re vezetett, amikor egy minibreaknek köszönhetően másodszor is mérkőzéslabdához jutott, ezt azonban Londero ismét hárította, de utána már nem volt visszaút, Györe megnyerte a pontot, s ezzel a mérkőzést is.

A győzelemért Györe 28540 dollárral gazdagodott, s 90 pontot is kapott, így a 39. helyről feltornázta magát a 35. pozícióra.

Az elődöntőben az első helyen kiemelt, Diego Schwartzman lesz Györe ellenfele: az argentin teniszező nagyon magabiztosan, 6:0, 7:6 (7-0) arányban nyert a spanyol Albert Ramos-Vinolas ellen a legjobb nyolc között.