Az argentin Juan Ignacio Londero bejutott a Buenos Aires-ben zajló 696 ezer dollár összdíjazású tenisztorna negyeddöntőjébe, miután a legjobb tizenhat között 6:7, 6:2, 6:1-re nyert Györe László ellen. A világranglista 69. helyezettje ezzel a győzelemmel visszavágott a zentai teniszezőnek a múlt héten, a córdobai torna negyeddöntőjében elszenvedett vereségért.

Györe, aki a hétfőn kiadott világranglistán a 35. helyet foglalja el, a rövidítésben megnyerte az első játszmát, a folytatásban azonban Londero akarata érvényesült, aki a második szettben kétszer, a harmadikban pedig háromszor nyerte el a sérüléssel bajlódó, és emiatt orvosi segítséget is kérő zentai teniszező adogatójátékát, így kicsit kevesebb mint két órás küzdelem után bejutott a legjobb nyolc közé.