Belgrád mellett Újvidéken és Nišben is utcára vonultak az emberek, a két utóbbi városban is ugyanazokat a követeléseket fogalmazták meg, mint a fővárosban: egy új válságstáb felállítását és a rendőri brutalitásra parancsot adók felelősségre vonását, tudatja az N1 Televízió.
Újvidéken a tüntetők a Vajdasági RTV székházához mentek, amit konzervekkel és petárdákkal dobáltak meg. Az épület üvegei betörtek, ami miatt egy fiatalember megsérült.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A tiltakozók hazugnak nevezték a tartományi közszolgálati médiumot.
A Blic tudósítása szerint fiatal tüntetők egy csoportja a megdobálta városháza épületét, melynek több ablaka betört.
A rendőrség a helyszínen van, de egyelőre még nem avatkozott be.
A nyitóképen az újvidéki tüntetés résztvevői. Fotó: 021.rs


