Belgrád mellett Újvidéken és Nišben is utcára vonultak az emberek, a két utóbbi városban is ugyanazokat a követeléseket fogalmazták meg, mint a fővárosban: egy új válságstáb felállítását és a rendőri brutalitásra parancsot adók felelősségre vonását, tudatja az N1 Televízió.

Újvidéken a tüntetők a Vajdasági RTV székházához mentek, amit konzervekkel és petárdákkal dobáltak meg. Az épület üvegei betörtek, ami miatt egy fiatalember megsérült.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A tiltakozók hazugnak nevezték a tartományi közszolgálati médiumot.

A Blic tudósítása szerint fiatal tüntetők egy csoportja a megdobálta városháza épületét, melynek több ablaka betört.

A rendőrség a helyszínen van, de egyelőre még nem avatkozott be.

A nyitóképen az újvidéki tüntetés résztvevői. Fotó: 021.rs