Anglia kiütéses győzelemmel jutott a 2020-as Európa-bajnokság elődöntőjébe, miután a legjobb nyolc között 4:0-ra nyert Ukrajna ellen. Az angolok góljait Harry Kane a 4. és az 50., Harry Maguire a 46. és Jordan Henderson a 63. percben szerezték.

Anglia a döntőbe jutásért az Eb-t két vereséggel kezdő Dánia ellen lép pályára, miután a dánok a negyeddöntőben 2:1-re nyertek Csehország ellen.

AZ EGYENES KIESÉSES SZAKASZ, NYOLCADDÖNTŐ

Június 26., szombat, 18 óra, Amszterdam: Wales–Dánia 0:4

Június 26., szombat, 21 óra, London: Olaszország–Ausztria 2:1

Június 27., vasárnap, 18 óra, Budapest: Hollandia–Csehország 0:2

Június 27., vasárnap, 21 óra, Sevilla: Belgium–Portugália 1:0

Június 28., hétfő, 18 óra, Koppenhága: Horvátország–Spanyolország 3:3 – hosszabbítás után 3:5

Június 28., hétfő, 21 óra, Bukarest: Franciaország–Svájc 3:3 – tizenegyesek után 4:5

Június 29., kedd, 18 óra, London: Anglia–Németország 2:0

Június 29., kedd, 21 óra, Glasgow: Svédország–Ukrajna 1:1 – hosszabbítás után 1:2

NEGYEDDÖNTŐ

Július 2., péntek, 18 óra, Szentpétervár: Svájc–Spanyolország 1:1 – tizenegyesek után 1:3

Július 11., vasárnap, 21 óra, London: Olaszország/Spanyolország-Anglia/Dánia

Anglia esélyt sem adott Ukrajnának a negyeddöntőben (Fotó: UEFA EURO 2020/Facebook)