Elsőként Olaszország jutott be a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság fináléjába, miután a Londonban megrendezett elődöntőben a tizenegyespárbajban legyőzte Spanyolországot. A rendes játékidő végén 1:1 volt az eredmény, az olaszok 4:2 arányban nyerték meg a büntetőpárbajt.

Az olaszok a második félidőben szerezték meg a vezetést, amikor a 60. percben egy villámgyors akció végén Chiesa elé került a labda, aki egyet tolt rajta, majd kilőtte a bal sarkot, a spanyolok kapusának, Unai Simónnak mozdulni sem volt ideje. Az egyenlítő gól is egy irtózatosan gyors akció végén született a 80. percben, amikor a csereként beállt Morata vette át a labdát 30 méterre az olasz kaputól, majd az Olmóval történő kényszerítő után ballal a jobb alsóba gurított.

A tizenegyespárbaj első körében Locatelli és Olmo is kihagyták a büntetőt, utána azonban Belotti és Moreno is belőtték, és Bonucci, valamint Thiago Alcantara sem hibázott, s ugyanígy tett Bernardeschi, Morata lövését viszont Donnarumma kivédte, és mivel Jorginho magabiztosan gurított a kapuba, így Olaszország 4:2-re megnyerte a tizenegyespárbajt és bejutott a vasárnap 21 órakor kezdődő döntőbe.

Chiesa gólja Spanyolország ellen a 2020-as Európa-bajnokság elődöntőjében (Fotó: UEFA EURO 2020/Facebook)