Olaszország másodszor nyerte meg a labdarúgó Európa-bajnokságot, miután a Londonban megrendezett döntőben a tizenegyesek biztosabb értékesítésével 3:2 arányban legyőzte Angliát. A rendes játékidő és a kétszer tizenöt perces hosszabbítás is 1:1-es döntetlennel ért véget. Az olaszok először 1968-ban nyerték meg a kontinensbajnokságot, amikor a döntőben előbb 1:1-es döntetlent játszottak Jugoszláviával, majd a két nappal később megismételt fináléban 2:0-ra győztek.

Az angolok az Európa-bajnokságok döntőinek leggyorsabb góljával szerezték meg a vezetést, miután a második percben Luke Shaw-ról megfeledkeztek az olasz védők, ő pedig Kieran Trippier beadását egy pattanás után védhetetlenül bombázta a rövid sarokba. Az olaszok a 67. percben egyenlítettek, amikor az angol védelem nem állt a helyzet magaslatán, s egy szöglet után Verratti a kapufára fejelte a labdát, s utána a legjobban a védő Leonardo Bonucci találta fel magát, aki közelről a kapuba lőtt. Mivel sem a rendes játékidő végéig, sem a kétszer tizenöt perces hosszabbításban sem esett gól, így a tizenegyespárbaj során dőlt el az aranyérem sorsa.

Az első sorozatban Domenico Berardi és Harry Kane is magabiztos volt, Andrea Belotti viszont hibázott, nem úgy Harry Maguire, így a második sorozat végén Anglia 2:1-re vezetett. A harmadik sorozatban Leonardo Bonucci belőtte, Marcus Rashford viszont a kapufát találta el (2:2). Federico Bernardeschi magabiztos góljával Olaszország 3:2-re vezetett, és meg is maradt az előnye, mert Jadon Sancho hibázott, így Jorginho eldönthette volna a meccset, de lövését az angol kapus kivédte. Az olaszok azonban nem sokáig búsúltak, ugyanis Bukayo Saka lövését Donnarumma védte, és így Olaszország megnyerte az Európa-bajnokságot.

Leonardo Bonucci egyenlített az angolok elleni döntőben (Fotó: UEFA EURO 2020/Facebook)