Györe László bejutott a Rómában zajló, 5,4 millió euró összdíjazású salakpályás tenisztorna második fordulójába, miután 6:2, 6:7 (3-7), 6:2 arányban nyert a horvát Borna Ćorić ellen, akinek a legjobb helyezése a világranglistán a 12. hely volt, azonban a tavaly májusi vállműtétje miatt több hónapon át nem lépett pályára, így visszacsúszott a 262. helyre.

Az első játszma első játékában Györe két break-labdát is hárított, utána viszont nemcsak megnyerte a saját adogatójátékát, hanem egy breaknek köszönhetően 3:0-s előnyre tett szert. A zentai teniszező 4:2-es vezetésnél Ćorićnak újabb három break-lehetősége akadt, de egyiket se használta ki, s utána a már ismert forgatókönyv szerint zajlott a folytatás, vagyis a horvát elveszítette azt és a következő játékot is, így Györe 6:2-re megnyerte az első játszmát. A második szettben a horvát 3:3-nál, Györe pedig 4:5-nél breakelt, így a szett a rövidítésben dőlt el, amely során Ćorić két minibreaknek köszönhetően egyenlített (a tie-breaket 7-3-ra nyerte meg).

A döntő játszma remekül kezdődött Györe számára, aki mindjárt egy breakkel nyitott, majd 3:1-es vezetésénél másodszor is elnyerte Ćorić adogatójátékát a harmadik szettben, s utána egy break-labdát hárítva megnyerte a játékot, s 5:1-es előnyre tett szert. Ćorić ezután még megnyerte a saját adogatását, így 5:2-re szépített, de többre már nem tellett az erejéből, így 2 óra és 49 percnyi küzdelem után Györe, az első meccslabdát kihasználva, bejutott a második fordulóba.

Györe következő ellenfele a svájci Stan Wawrinka lesz, aki az első fordulóban az amerikai Opelkát győzte le 3:6, 7:5, 6:2-re.

Wawrinkának a márciusi visszatérése óta ez volt az első győzelme. A 37 esztendős klasszis több mint egyéves kihagyás és két lábműtét után kezdett el újra versenyezni – közben a világranglista 361. helyére csúszott vissza -, ám sem Marbellában, sem Monte-Carlóban nem nyert meccset. Az olasz fővárosban aztán hétfőn megtört a jég, és három szettben megverte a 17. helyen álló amerikai Reilly Opelkát. Wawrinka legjobb római eredménye a 2008-as döntő volt, amelyben Novak Đokovićtól kapott ki.