Miután a Katarban zajló világbajnokság C csoportjának utolsó fordulójában a lengyel válogatott 2:0-ra veszített Argentína ellen, Mexikó pedig 2:1-re győzte le Szaúd-Arábiát, Lengyelország és Mexikó is 4-4 ponttal zárta a csoportot, de mivel a mexikóiaknak rosszabb volt a gólkülönbsége, így Lewandowskiék jutottak a nyolcaddöntőbe, Mexikó pedig búcsúzni kényszerült, csakúgy, mint a negyedik helyen végző Szaúd-Arábia, amely az első fordulóban épp a csoportgyőztes Argentínát győzte le, amelynek az utolsó fordulóban még az is belefért, hogy az első félidőben Messi tizenegyest hibázzon.

Mexikó, ha 2:0-ra nyer, vagyis nem kap gólt a bírói ráadásban, akkor is harmadik lett volna, mivel a gólkülönbségük egyenlő lett volna a lengyelekével, de az utóbbiak kevesebb sárga lapot gyűjtöttek be, és ilyen esetben ez döntötte volna el a továbbjutást.

C csoport, 3. forduló: Argentína-Lengyelország 2:0 (MacAllister 46., Alvarez 67.), Mexikó-Szaúd-Arábia 2:1 (Martin 47., Chavez 52., illetve Dawsari 90+5.).