Hatalmas meglepetésre, a 2018-as oroszországi világbajnokság bronzérmese, Belgium nem jutott tovább az F jelzésű csoportból a Katarban zajló tornán, miután a harmadik mérkőzésén csak gólnélküli döntetlent játszott Horvátországgal, így a kvartett harmadik helyén végzett. A csoportot óriási meglepetésre Marokkó nyerte meg, amely Belgium legyőzése után Kanadát is megverte, így hat ponttal az első helyen végzett, míg Horvátország egy győzelemmel és két döntetlennel jutott a legjobb tizenhat közé. A belgák a horvátok elleni második félidőben rengeteg helyzetet kihagyott, Lukaku két-három gólt is szerezhetett volna, de a döntő pillanatokban nem koncentrált eléggé és a szerencse is elpártolt tőle.

F csoport, a harmadik forduló eredményei: Horvátország-Belgium 0:0, Marokkó-Kanada 2:1 (Ziech 4., En.Nesyri 23., illetve Aguerd öngól 40.).