Az argentin labdarúgó-válogatott jutott be másodikként a katari világbajnokság elődöntőjébe, miután a legjobb nyolc között a tizenegyesek biztosabb értékesítésének köszönhetően 4:3-ra nyert Hollandia ellen. A rendes játékidő 2:2-es döntetlennel ért véget, úgy, hogy a hollandok a 90+11. percben egyenlítettek.

A dél-amerikaiak a 35. percben szerezték meg a vezetést, amikor Messi remekül ugratta ki Molinát, aki a kifutó Noppert megelőzve a kapuba pöckölte a labdát (1:0). Az argentinok a 73. percben megduplázták az előnyüket, amikor az Acunával szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt tizenegyest Messi váltotta magabiztosan gólra: a holland kapus arra számított, hogy a kapu közepéne lő majd a PSG játékosa, aki azonban a kapu bal oldalát választotta (2:0), így Noppert mozdulatlanul figyelte, ahogy a labda a kapuban köt ki. A 83. percben  egy jobb oldali beadást Weghorst fejelte az argentin kapuba (2:1), így a hajrá izgalmasnak ígérkezett, s a paprikás hangulatú végjáték az is lett, ugyanis a bírói ráadás tizenegyedik (!) percében Koopmeiners végezhetett el egy szabadrúgást, ő azonban nem kapura lőtt, hanem a sorfal mellett álló Weghorsthoz passzolt, aki kapura fordult és egyenlített (2:2).

Wout Weghorst gólja (AP Photo/Ariel Schalit)

A 120. percben Argentína centiméterekre volt a továbbjutástól, azonban Enzo Fernandez 21 méterről a jobb kapufát találta telibe.

A tizenegyespárbaj úgy kezdődött, hogy Van Dijk büntetőjét Emiliano Martinez kivédte, Messi pedig magabiztosan belőtte (1:0). A második sorozatban Berghuis is hibázott, az argentin Paredes pedig bevarrta a jobb sarokba (2:0). A harmadik sorozatban Koopmeiners (2:1) és Montiel is eredményes volt (3:1). A két gólt szerző Weghorst is magabiztos volt (3:2), s mivel Fernandez mellé lőtt, így következett az ötödik sorozat: De Jong belőtte (3:3), az argentin Martinez pedig nem hibázott (4:3), így Argentína elődöntőbe jutott, Hollandia búcsúzott a világbajnokságtól.

Az argentinok a négy között a Brazíliát búcsúztató Horvátországgal találkoznak, s annak a mérkőzés győztese december 18-án a világbajnoki cím megszerzéséért léphet pályára.

A világbajnokság kieséses szakasza

Lionel Messi 95. gólját lőtte az argentin válogatottban (AP Photo/Natacha Pisarenko)