Szabó Szebasztián bronzérmet nyert ötven méter pillangón a Melbourne-ben zajló rövidpályás úszó-világbajnokságon.

A 26 éves, zentai származás, magyar színekben induló versenyző, aki ebben a számban holtversenyben tartja a világrekordot (21,75 másodperc) a brazil Nicholas Santosszal, a legjobb idővel került a fináléba, ahol, akárcsak az elődöntőben, ezúttal is fantasztikusan kapta el a rajtot.

A győriek kiválósága féltávnál 9,91 másodperccel még az első volt, de a hajrában a dél-amerikaiak legendája és a svájci Noé Ponti is megelőzte, utóbbi mindössze két századdal.

A 42 éves Santos – aki az előfutamban még csak a 14. volt – negyedszer nyerte meg a számot, ő már tavaly Abu-Dzabiban is minden idők legidősebb világbajnoka volt, utolsó versenyén mindössze három századdal maradt el a Szabóval közösen tartott világcsúcstól.

Szabó a kilencedik magyarországi úszó, aki érmet nyert a rövidpályás világbajnokságok történetében.

Eredmények, férfi 50 m pillangó: 1. Nicholas Santos (Brazília) 21,78 másodperc, 2. Noé Ponti (Svájc) 21,96, 3. Szabó Szebasztián 21,98. (MTI)