Annak köszönhetően, megnyerte Ausztrália nyílt teniszbajnokságát, Novak Đoković ismét az első számú teniszező a világon: a szerb klasszis a 374. hetét kezdte meg január 30-án a világranglista élén. Đokovićnak a melbourne-i győzelem után 7070 pontja van, ami 340-nel több, mint az év első Grand Slam tornájáját sérülés miatt kihagyó, spanyol Carlos Alcacraznak, míg a döntőbeli ellenfele, Sztefanosz Cicipasz a világraglista harmadik helyére tornázta fel magát, s jelenleg 6.195 pontot gyűjtött. A 35 éves szerb játékos 2022. június 12. után állt ismét a rangsor élére.

Đoković a vasárnapi döntőben 6:3, 7:6, 7:6-ra győzte le Cicipaszt, s így tizedszer emelhette magasba az év első Grand Slam-győzelemeért járó serleget, amely pályafutása során a huszonkettedik volt, így utolérte Rafael Nadalt, aki szintén 22 Grand Slam-tornagyőzelmet íratott a neve mellé a karrierje során. Đoković mintegy kétmillió amerikai dollárt keresett a tornagyőzelemmel, s pályafutása során eddig 167,5 millió dollárt zsebelt be a pénzdíjakból.

Az első százban található szerbiai teniszezők közül Györe László javított a helyezésén: a zentai teniszező három helyet lépett előre, és jelenleg a 65. helyen áll, míg a többiek (Miomir Kecmanović, Filip Krajinović, Dušan Lajović) visszacsúsztak a ranglistán az előző helyezésükhöz képest.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):