Tavankútra és Mérgesre szán helyett a Tavankút Önkéntes Tűzoltó Egyesület feldíszített tűzoltókocsijával érkezett a Télapó, aki a helybeli kicsiknek ajándékot is hozott.

Az eseményről Siniša Sekulić tavankúti lakos készített egy meseszép videót, amelyről nem is gondolta, hogy mennyire virálissá válik majd a közösségi oldalakon.

Siniša Sekulić

– A Tavankút Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagjai egy kis időt szántak arra, hogy megörvendeztessék a tavankúti és mérgesi gyerekeket. Feldíszítették a tűzoltókamiont és szenteste, illetve karácsony napján azzal mentek háztól házig, csomagokat osztogatva a gyerekeknek. Ez a gesztus mindenkit lenyűgözött és bízom benne, hogy falunkban ez hagyománnyá válik majd – mesélte Sekulić.

Szerettem volna támogatni ezeket a jóindulatú embereket azon szándékukban, hogy örömöt okoznak falunk kicsinyeinek és elhatároztam, hogy videóra veszem, ahogyan a tűzoltókocsi végigmegy a falunk. Megörökítettem azt a pillanatot is, ahogyan Marinko Bajić háza mellett mennek el, aki a széles nyilvánosság számára arról ismert, hogy háza és udvara minden télen egy mesebeli hellyé változik át. A végtermékhez nem volt könnyű az út, de a jó szándékú és együttműködő személyeknek köszönhetően végül megszületett egy rövid, de kreatív és szívhez szóló videó – magyarázta Sekulić, aki maga is meglepődött, mekkora sikere lett a kisfilmnek.

Így tették varázslatossá a karácsonyt a tavankúti tűzoltók (Fotók+Videó: Subotica.com)