Az olasz Jannik Sinner jutott be elsőként az ausztrál nyílt teniszbajnokság vasárnapi döntőjébe, miután a négy között három és fél óra küzdelem után 6:1, 6:2, 6:7, 6:3-ra legyőzte az első helyen kiemelt Novak Đokovićot. Sinner az egész meccsen remekül játszott, s teljesen megérdemelten jutott be élete első Grand Slam-döntőjébe.

Az első és a második játszmában Sinner remekül teniszezett, mindkét szettben kétszer nyerte el Đoković adogatójátékát, s magabiztosan 75 perc után kétjátszmás előnyre tett szert. A világelső a harmadik játszma rövidítésében meccslabdát hárított, majd 8-6-ra megnyerte a tie-breaket, s sokan ekkor bizonyára úgy gondolták, hogy megfordul a mérkőzés, azonban az olasz játékost egyáltalán nem zavarta meg az elveszített játszma, továbbra is remekül adogatott, és a negyedik játszmában 2:1-nél elnyerte Đoković adogatójátékát, s ezt a breaket a szett végéig megőrizte, így 6:1, 6:2, 6:7 (6-8), 6:3-ra megnyerte a mérkőzést és bejutott a döntőbe.

Sinner ellenfele a vasárnapi fináléban a német Alexander Zverev és az orosz Danyiil Medvegyev mérkőzés győztese lesz.