Harminc napos elzárást rendelt el az ügyészség V.N.-nek (36), aki augusztus 10-én este elütötte a lítiumellenes tüntetés részvevőit, majd elhajtott a helyszínről. Az ügyészség közleménye szerint V.N.-t azért tartóztatták le, mert súlyosan vétett a közbiztonság ellen, valamint mert cserbenhagyta a közlekedési balesetben sérülteket.
A tüntetés részvevője, D.M. az ütközés során súlyos testi sérüléseket szenvedett, eltört az also lábszárcsontja, R.B. és M.M. pedig könnyű sérüléseket szenvedtek.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Az ügyészség kiemeli, hogy V.N. részben beismerte bűnösségét.


