Aleksandar Vučić szerb elnök ma találkozott Boris Rugével, a NATO politikai és biztonságpolitikai kérdésekkel megbízott főtitkár-helyettesével, és rámutatott: a feszültségek állandó fokozódásának veszélye – amelyet Pristina rendszeresen provokál felelőtlen döntéseivel és magatartásával – nagymértékben érinti a koszovói szerbeket, akik állandó féltik életüket és vagyonukat.

„Jó találkozónk volt Boris Rugéval a legfontosabb kérdésekről, a régió helyzetéről, a koszovói biztonságról, valamint azokról a lehetséges következményekről, melyeket a Kurti-rezsim egyoldalú lépéseinek folytatása okoz”- írta Vučić a találkozó után a buducnostsrbijeav nevű Instagram-profilon.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Szerbia elnöke komoly aggodalmának adott hangot, szerinte ugyanis a helyzet bonyolódhat, annak ellenére, hogy Belgrád mindent megtett, hogy a nyitott kérdéseket visszaterelje a párbeszéd medrébe.