Szerbiában 2.388 rendőr tartózkodik az iskolákban, közölte hétfőn, a tanév első napján Ivica Dačić belügyminiszter. A rendőrök a tanulók és tanárok azonnali biztonságáról gondoskodnak, a közlekedési rendőrök, az iskolák környékén a közlekedésbiztonságáért felelősek, a bűnügyi részleg pedig a kábítószerkereskedők elfogásán dolgozik – mondta Dačić.
Maximális figyelem irányul az iskolákra, mert az államnak meg kell teremtenie a békés gyermek- és iskoláskor feltételeit – mondta Dačić a diákoknak a belgrádi „Despot Stefan Lazarevic” Általános Iskolában tett látogatása során.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A belügyminiszter kiemelte, a gyerekeknek nincs okuk félni a rendőröktől, hiszen ők azért vannak, hogy megvédjék őket.


