Azok az egykori alkalmazottak, akik folyószámlára kapják a nyugdíjukat, mától (szeptember 10.) vehetik fel augusztusi járandóságukat, azok pedig, akiknek a lakcímükre küldik ki vagy a postán keresztül fizetnek, szerdától várhatják a pénzüket – közölte a Köztársasági Nyugdíj- és Rokkantbiztosítási Alap. A nyugdíj mostani összege azonos lesz a legutóbbival.
A nyugdíjasok 85 százaléka tartozik ebbe a kategóriába, és az ő átlagnyugdíjuk magasabb, mint a többieké, azaz a volt iparosoké és mezőgazdasági termelőké.
Kedden kezdik meg a volt jugoszláv tagköztársaságok nyugdíjasainak is folyósítani a járandóságukat.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal


