Nem jutottak megállapodásra, vagyis nem fogadták el a kormány javaslatát a fizetésemelésekre vonatkozóak a reprezentatív oktatási szakszervezetek. Miloš Vučević 12 százalékos béremelést ígért januártól, ezt nem fogadták el a szakszervezetek képviselői, így továbbra is kitartanak a szeptember 16-i tiltakozás mellett – mondta a FoNetnek Mirjana Gašić, a Szerbiai Oktatási Dolgozók Szakszervezetének szóvivője.

Szerinte „nincs egyetértés a tavaly októberben aláírt jegyzőkönyvből eredő kötelezettségek teljesítésében”.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Úgy értékelte, hogy a kormány fizetésekre vonatkozó ajánlata még inkább távol áll a korábbi megállapodástól, amelyben az szerepelt, hogy az iskolákban dolgozókat ne osszák fel oktatói és nem oktatói alkalmazottakra. Mirjana Gašić bejelentette, hogy szeptember 16-án az oktatás reprezentatív képviselői hétfőn munkabeszüntetéssel és tüntetéssel tiltakoznak.