Ana Brnabić kormányfő kijelentette, hogy igyekszik felgyorsítani és hatékonyabbá tenni a parlament munkáját, hogy az ülést, melynek napirendjén a költségvetés módosítása szerepel, péntek estig befejezzék.

Hozzátette, az a célja, hogy összehívja a következő ülést, amelynek napirendjén az ellenzék által javasolt lítium és bór kitermelését tiltó törvénymódosítás szerepelne.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

„Törekedni fogok, hogy gyorsabban, hatékonyabban dolgozzunk és megpróbáljuk estig befejezni a vitát és ezt az ülést, hogy összehívhassuk a következőt, amely az örökös témáról, a lítiumról szól, amiről már húsz éve beszélünk. Ebből tizennyolc a legpozitívabb, az utolsó pedig a legnegatívabb volt” – nyilatkozta a szerb köztelevíziónak Brnabić.