Hétfőn 10 órakor kellett volna kezdődnie a köztársasági parlament rendes őszi ülésszaka keretében annak a parlamenti ülésnek, amelyre az ellenzék kezdeményezésére kerül sor. Az ülésen a 86 ellenzéki képviselő által aláírt, a lítium és bór bányászati tilalmáról szóló törvényjavaslat szerepel napirenden.
Ana Brnabić, a parlament elnöke 10 órakor megállapította, hogy az ülésen 67 képviselő van jelen, ami nem elegendő az ülés megtartásához, vagyis nincs kvórum. A kezdést 11 órára halasztotta.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal


